Youth Park, nebo-li Park mládeže je otevřený prostor v metropolitní oblasti Taipei, který se nachází na západ od okresu Wanhua. Obklopen Guoxing Road na východě, Qingnian Road na západě, Shuiyuan Road na jihu a Qingnian Road na severu, Park se rozkládá na ploše 24,44 ha. Během japonské okupace zde stálo vojenské cvičiště, které bylo později přeměněno na letiště. A protože se nachází na jihu města a stojí naproti letišti Songshan na severu, bylo známo jako jižní letiště. V roce 1953 zde Taipei Country Club a Ministerstvo národní obrany založili Taipei golfový klub. Na den mládeže V roce 1974, na den mládeže, převzala golfový klub pod svou správu vláda a v říjnu téhož roku započala rekonstrukce, která byla dokončena v roce 1977.

Park je obklopen květinami a stromy; má krásné scenérie a komplexní sportovní zařízení. Mezi zpoplatněná sportovní zařízení patří: 1 golfové hřiště v blízkosti Guoxing Road, 8 bazénů v blízkosti silnice Shuiyuan, 6 tenisových kurtů na jih od parku a kulečníková hala v areálu koupání. Najdete zde však i bezplatná sportovní a rekreační zařízení včetně basketbalových a badmintonových kurtů, baseballového hřiště, kluziště, tenisových tréninkových stěn a venkovního sportovního areálu. Tam jsou také sociální vzdělávací zařízení, jako je školka rostlin, čítárna, audiovizuální místnost, venkovní amfiteátr a policejní pošta sloužící obyvatelům a turistům. U vchodu do parku jsou záhony osázeny krásnými barevnými květinami. Návštěvníci si tu budou připadat, jako by vstoupili na květinovou show a neméně fascinováni budou i nádhernými barvami.

Uprostřed parku je rozlehlý trávník a kolem tohoto pěstěného a zeleného pole jsou banyány, které tvoří hustý zelený tunel. Z dálky to vypadá jako moře zeleně, jako by člověk při procházce skrz něho měl lesní koupel, která ho fyzicky i psychicky osvěžuje. Trávník je lemován jehličnatými stromy, které přitahují mnoho ranních sportovců. Najdeme tu také vodní cestu osázenou vodními rostlinami a nemalým počtem fontán. Směrem na východ od baseballového hřiště jsou javorové stromy tvořící javorový les. Když pak listy z těchto stromů padají, vytváří krásné podzimní a zimní scenérie. Oblast parku je také osázena azalky a když na jaře kvetou, světlé barvy dělají park ještě okouzlujícím.

Park mládeže je prostorný a má celou řadu zařízení, která veřejnosti poskytují rekreační, sportovní, společensko-vzdělávací a rehabilitační aktivity a je využíván všemi generacemi.

Markéta Jiroušková, redaktorka Architecture Week

Categories: Naše města

0 Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Language