Zoo
Tento překrásný svět zvířat se rozprostírá v půvabné zalesněné a skalnaté krajině s vodními plochami, parky a loukami, zvané Lorenzer Reichswald. Norimberská ZOO otevřela své brány návštěvníkům poprvé již v roce 1912 a dnes je domovem pro více jak 3 tisíce zvířátek a vodních živočichů z celého světa, konkrétně: 3296 zvířat / 290 druhů, z nichž je 592 savců v 74 druzích, 459 ptáků v 51 druzích, 78 plazů v 25 druzích, 336 obojživelníků v 7 druzích, 694 ryb v 56 druzích a 1137 bezobratlých v 77 druzích.

Těšte se na tropickou atmosféru Manatihausu s poletujícími motýly, krásný pavilon šelem s jeskyněmi, dovádivé opičky, drzé mývaly, veselé slony, upovídané papoušky, nové přírůstky levhartů či goril, vzácného chovance nosorožce indického, expozici miloučkých pand červených, obrovského a vzácného dravého ptáka harpyji pralesní – vládce amazonských pralesů, dovádějící tuleně, krmení ledních medvědů v akvaparku či jejich rozkošné řádění ve vodě a také elegantní vodní vystoupení a plavání delfínů, lachtanů a kapustňáků, kteří jednoznačně patří k největším atrakcím ZOO Norimberk.
Toto vše vidět na vlastní oči a být u toho, je pro každého návštěvníka opravdu nezapomenutelným zážitkem.
V ZOO nechybí ani dětský svět JACKO-O, jehož součástí je velké dětské hřiště, kde se mohou vaše nejmenší ratolesti zabavit a vyřádit ve chvílích, kdy si vy budete chtít udělat siestu a dát si třeba pivko nebo dobrou kávu.
Na tomto obřím hřišti si mohou děti kromě hrátek, také pohladit a nakrmit zvířata. Další zajímavostí je oblíbená lokálka „Malý orel“, která je věrohodnou napodobeninou první německé železnice v měřítku 1:2.
Norimberská zoologická zahrada se mimo jiné intenzivně angažuje v programu ochrany živočišných druhů, konkrétně v ochraně živočichů ohrožených vyhynutím.
Výlet do idylické Norimberské ZOO zahrady s pestrou rozmanitostí, si skvěle užije celá vaše rodina, a věřte, že po prožití skvělého dne uprostřed přírody a v obklopení tolika nádherných zvířat, se sem zcela jistě zase jednou vrátíte.

Delfinárium
Delfínská laguna otevřela v Norimberku zcela novou dimenzi pro chov delfínů a lachtanů. Jedná se o první takové venkovní zařízení v Německu, čímž laguna nabízí kvalitativní vylepšení života zvířat, neboť nyní mohou plně zažívat vnější počasí a daleko přirozeněji žít. Také v kvantitativních měřítkách nabízí delfínská laguna svým obyvatelům mnohem více, než jeho předchůdce: například větší nádrže a zcela nové prostředí. To vytváří nové perspektivy pro uspokojování potřeb těchto úchvatných zvířat.

Třikrát až čtyřikrát denně (dle návštěvnosti), se v Delfináriu konají představení se cvičenými lachtany a delfíny, kteří předvádějí své umělecké kousky. Jejich fantastické vystoupení můžete sledovat cca 20 minut od: 11:00, 12:30, 14:00 a 16:00 hodin. Celá delfíní show baví nejen návštěvníky, ale viditelně i samotné delfíny, kteří svými výkony okázale dokazují, že jsou opravdu nejinteligentnější zvířata na světě. Během vystoupení vyskakují, zpívají a dokonce vám zamávají. Ani lachtani nezůstávají se svým veselým a hravým vystoupením pozadu.
Kromě show, můžete tyto nádherné mořské savce sledovat při jejich rozpustilém dovádění pod vodou z venkovních ploch i v podzemních prostorách přes obrovská skla, kde se vám naskytne neuvěřitelná podívaná! Též pohled na kapustňáky, kteří poklidně proplouvají nádrží, je okouzlující. I oni patří mezi superstar této zahrady.

Tak na nic nečekejte a vydejte se s dětmi na výlet za jedinečnými zážitky a okouzlující podívanou do Norimberku , která patří mezi nejnavštěvovanější zoologické zahrady v Německu!

Markéta Jiroušková, redaktorka Architecture Week

Categories: Naše města

0 Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Language