Pražský magistrát odsouhlasil dlouho plánovanou rekonstrukci Václavského náměstí. Rekonstruovat by se mělo celé, už letos by se mělo začít s jeho spodní částí. Při opravě bude obměněno stromořadí a zároveň vysázeny nové stromy. Práce spodní části by měla vyjít na 326,6 milionu korun, termín zahájení prací v části horní zatím není jasný.

Nádrž v horní části náměstí má mít dvě části. První část by měla zachytávat dešťovou vodu z náměstí a střech domů, která by se následně využívala na závlahu zeleně na náměstí. Druhá část by byla tzv. akumulačně-retenční, která by při dešti ulehčovala stokové síti. Tuto novinku využijí hlavně cestují metra A ve stanici Můstek, jejíž vestibul se při vydatném dešti pravidelně vytápí.

Projekt na vybudování nádrže udělá dopravní podnik, a to v rámci projektování tramvajové tratě od Národního muzea do Jindřišské a Vodičkovy ulice.

Oprava se uskuteční na základě projektu od architektonické kanceláře Cigler Marani Architects, který vznikl už v roce 2005. Při rekonstrukci bude celé náměstí předlážděno a rozšíří se prostor pro chodce. Letos začnou úpravy spodní části náměstí od tramvajové trati na Můstek, kde budou vysazeny zmíněné stromy a na náměstí budou moci vjíždět pouze auta s povolením. Přibudou pítka a základna pro umísťování vánočního stromu.

Categories: Praha

0 Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Language